Šetrná gélová farba na vlasy Tmavá Blond 6.0 Indus Valley

12,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 12,00 €
Kód tovaru: 0124
 Späť na: Farby na vlasy

Šetrná gélová farba na vlasy Tmavá Blond 6.0 Indus Valley

Indus Valley gélová farba na vlasy je celosvetovo prvou farbou na vlasy ktorá sa môže pýšiť PHAB certifikátom ktorý garantuje, že vo farbe nie sú použité chemikálie ako benzén, peroxid vodíka, amoniak a taktiež žiadne ťažké kovy.

Výrobca deklaruje: Farba neobsahuje amoniak, PPD, peroxid vodíka, ťažké kovy.

* Pod označením PPD sa myslí chemická zložka paraphenylendiamine (p-phenylendiamine). Táto látka patrí do skupiny látok nazývaných phenylendiamíny. Do tejto skupiny patrí, samozrejme, viacero zlúčením, ktoré majú aj podobné vlastnosti, no aj odlišnosti v chemickom zložení, usporiadaní. Farba obsahuje zložku Toluene-2-5-Diamine Sulphate - táto látka je dobre znášaná i ľuďmi alergickými na PPD a takisto patrí do skupiny phenylendiamínov.

Peroxid vodíka sa vo farbe priamo nenachádza, ale nachádza sa v zlúčenine a v zložení je uvedený ako Sodium Carbonate Peroxyhydrate. Peroxouhličtan sodný (iné názvy: peruhličitan sodný, perkarbonát sodný) je chemická zlúčenina uhličitanu sodného a peroxidu vodíka. Je oxidačným činidlom. Vo všeobecnosti v dlhotrvajúcich farbách sa používajú látky ako peroxid alebo amoniak, aby bolo zabezpečené efektívnejšie prekrytie šedivých vlasov.

Na obale produktu v texte uvádzame, že farba obsahuje peroxid vodíka a phenylendiamíny. Nachádza sa to v časti bezpečnostných upozornení, kde to podľa Európskej smernice o kozmetických produktoch musí byť uvedené, aj keď napr. peroxid tam nie je priamo. Pri vete obsahuje phenylendiamíny je v zátvorke uvedené, že konkrétne ide o toluendiamíny, čo nie je to isté ako PPD. Z bezpečnostných dôvodov musia byť takéto informácie uvedené na produkte, rovnako ako vety typu "uchovávajte mimo dosahu detí".

Odporúčame urobiť test na alergickú reakciu aspoň 48 hodín pred farbením, zvlášť v prípade, ak ste v minulosti mali alergickú reakciu pri farbení vlasov, určite test na alergie nevynechávajte.Permanentná, organická, prírodná farba na vlasy. Je vhodná pre poškodené typy vlasov ako sú rozštiepené konce, lupiny a vypadávanie vlasov. Výborne oživuje a hydratuje. *

Prírodné bylinky ako henna, jojobový olej a slnečnicový olej dodávajú nielen krásnu farbu ale tiež chránia pred UV žiarením, pomaranč v zložení vyživuje vlasovú pokožku hlavy s efektom príjemnej pomarančovej vône.

Prírodné zložky:
Aloevera - dodáva lesk, udržiava ph rovnováhu pokožky hlavy a zjemňuje ju.
Jojobový olej - odstraňuje baktérie z pokožky hlavy, čistí ju a podporuje rast vlasov
Pšeničné klíčky - zvlhčuje, podporuje rast a udržuje elasticitu vlasov.
Amla - jedlé ovocie cenené pre vysoký obsah vitamínu C a pre vzácny olej, ktorý je extrahovaný zo semien a dužiny a je používaný proti padaniu vlasov a problémom s pokožkou hlavy.
Pomaranč - odstraňuje lupiny, dodáva lesk, stimuluje rast vlasov a dodáva farbe vôňu
Med -  antiseptické a antibakteriálne vlastnosti udržujú pokožku hlavy čistú, pôsobí ako prevencia fungálnych infekcií alebo psoriázy. Znižuje riziko vzniku lupín a svrbenia, stimuluje rast vlasov.
Bazalka - listy bazalky posilňujú krehké a oslabené vlasy.
Henna - jeden z najstarších kolorantov prírodná vlasový kondicionér pomáha regenerácii a uzatvoreniu vlasu, ochrana proti zničeniu a strate lesku, proti lupinám a padaniu vlasov.
Slnečnica - obsahuje vitamíny, živiny a minerály. Obsahuje vitamíny A,B,C,E, draslík, železo a vápnik, ktoré sú prospešné pre zdravie a rast vlasov. Ochrana pred UV lúčmi, ktoré poškodzujú vlasy i pokožku hlavy.

Vhodná pre ženy aj mužov.

Trvácnosť farby: 3-5 týždňov

Certifikáty: Bio-Natural, Halal (Halal India)

Balenie obsahuje: 4 vrecúška prášku (4x5g), 1 aloe-medový gél (120ml), 1 šampónový kondicionér na ochranu farby (50ml), 1 maska na vlasy (30ml), 1 aplikačnú kefu s hrebeňom, 1 pár rukavíc, príbalový leták.

Krajina pôvodu: India

 

Zloženie:
Rastlinný farbiaci prášok:
Certified Organic Phyllanthus Embica Fruit (Amla) Powder, sodium carbonate Peroxyhydrate, Certified Organic Henna (LAWSONIA INERMIS), Toluene-2-5-Diamine sulphate, Ocimum Basilicum (Basil) LEAF Powder, Coconut Oil, CITRIC ACID, p-Aminophenol, m-aminophenol, 4-chloresorcinol, 2-Amino-6-Chloro-4-Nitrophenol, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, 1-Napthol.

Aloe-medový gél:
aqua (Himalayan Spring purified WATER), Alore Barbadensis (ALOE VERA) LEAF Juice, MEL (HONEY), Ethanolamine, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (Guar Gum), Helianthus Annuus Seeds (Sunflower) Oil, carbomer, TEA-LAURYL sulfate, Citrus Aurantium Dulcis (ORANGE) Peel Oil, Triticum Vulgare (Wheat Germ) Oil, Simmondsia Chinensis Germ (JOJOBA) Oil Phenoxy ethanol, POTASSIUM SORBATE.

Vlasová maska:
aqua (Himalayan Spring purified WATER), Cetyl alcohol, Cyclo-pentasiloxane, Beahntrimonium Chloride, Stearyl alcohol, PHENYL TRIMETHICONE, Triticum Vulgare (Wheate Germ) Extract, butylene glycol, panthenol, HYDROLYSED WHEAT PROTEIN, Glycol Stearate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet ALMOND) Oil, Casein, polyquaternium-10, Sorbic Acid, CITRIC ACID, Phenoxyethanol, sodium benzoate.

Aloe ochranný šampónový kondicionér:
WATER, Coco Betaine, Aloe Barbensis Juice (ALOE VERA), gel, Cocoamido Propylbetaine, Soya Beans Protein, HONEY (Apis Mellifera Linnaeus), Glycerine, Quaternium-7, Cocodiethanollamide, Gaure Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Cyclomethicone, Bis(C13-15 Alkoxy) Pg amodimethicone, benzyl alcohol, Phenoxy ethanol, sodium benzoate.